Új zenés vígjátékkal gazdagítja repertoárját a Déryné Társulat: Pekár Gyula klasszikusát, A kölcsönkért kastélyt Funtek Frigyes viszi színre, a bemutatót június 22-én tartják.
A kölcsönkért kastély bájos, klasszikus hangulatú zenés vígjáték, amely egy letűnt korszak világát idézi meg szellemes párbeszédekkel, szerethető figurákkal és fordulatos történettel. A darab kiindulópontja, hogy Koltay Gábor és fia, Bálint súlyos anyagi gondokkal küzdenek, ezért merész tervet eszelnek ki: Bálint elcsábítja a dúsgazdag Gruber Menyhért lányát, hogy a hozomány segítségével megmentsék a család helyzetét. A terv azonban váratlan fordulatot vesz, amikor a fiatalember valóban beleszeret a lányba – és ezzel kezdetét veszik a félreértések, komikus helyzetek és érzelmi bonyodalmak sora.
Az előadást Funtek Frigyes rendezi, aki az olvasópróbán elmondta, hogy szerinte “az élet legfontosabb döntéseit nem a számítás, hanem az emberi érzések határozzák meg. Rendezőként az volt a célom, hogy a klasszikus vígjátékot friss, lendületes formában keltsük életre, miközben a mai nézők is magukra ismerjenek a szerelemben, a családi bonyodalmakban és a váratlan fordulatokban. A Déryné Program keretében külön öröm számomra, hogy ezt a történetet a társulat teljes erejével mutathatjuk be.”
Az előadásban a Déryné Társulat majdnem teljes művészgárdája szerepel. Gruber Menyhért szerepében Dányi Krisztián, Maryként Ábrahám Kíra, Koltay Katóként Ladács Fanni, Koltay Bálintként Vajda Zoltán Richárd, Koltay Gábor szerepében Kaszás Mihály látható, özv. Koltay Sándornét, azaz Stanczi nénit Tarpai Viktória alakítja. A további szerepekben Hostyinszki Máté, Sütő András, Ivaskovics Viktor, Janka Barnabás és Havasi Péter lépnek színpadra. Az előadás dramaturgja Sényi Fanni, a díszlet- és jelmeztervező Csík György, a koreográfus Gera Anita, a zenei vezető Fekete Mária.
Kiemelt kép: Pillanatkép A kölcsönkért kastély olvasópróbájáról (Fotó: Déryné Program)


