December 6-án debütál a Szegedi Pinceszínház legújabb ősbemutatója: Az Egy Nobe-díjas hazatérése című darabot Pozsgai Zsolt jegyzi íróként, a darabot Kancsár Orsolya értelmezésében láthatják majd a nézők.

A Szegedi Pinceszínház legújabb előadása Szent Györgyi Albert életének egy izgalmas fejezetét dolgozza fel. Magyarország egyik legismertebb tudósa az Amerikában töltött évek és megannyi tudományos felfedezés után, visszatér Magyarországra, ahol újra szembesül saját múltjával, valamint azzal a társadalmi és politikai környezettel, amit egykor hátrahagyott. A darab nemcsak az emlékeit dolgozza fel, fogalmaz mélyebb lelki világáról, döntéseinek hátteréről, világlátásáról és hazája iránti szeretetéről is, egyúttal színházi nyelven idézi meg életének fontos helyszíneit is, például Szegedet, ahol a híres C-vitamin-kutatásait végezte, majd az Egyesült Államokat, amely sokáig menedéket és új lehetőségeket jelentett számára.

A Szent-Györgyi történetében rejlő komolyság mellett a darabban megjelenik a tudós finom, szarkasztikus humora is, amely az élet egyszerű örömeire, a magyar mentalitásra és a világhoz való viszonyára is fényt derít.

Kiemelt kép: Kancsár Orsolya (Fotó: pecsaktual.hu)