Decemberben ünnepelte bemutatásának 10. évfordulóját A Dohány utcai seriff, amelyet 2012. december 14-én láthatott először a nagyközönség a Jurányiban. A produkciónak – amely 2013-ban elnyerte a legjobb független színházi előadás és a legjobb színházi zene díját a Színikritikusok Díjátadóján – Budapest Főváros Önkormányzata támogatásával 2017. február 2. óta az Örkény Színház ad otthont.
A színdarab szövegét Mohácsi János és a szereplők közösen válogatták. Gerincét személyes visszaemlékezések adják, Claude Lanzmann Shoah című filmjének textusán kívül – mint az Mohácsi János előadásaiban megszokott – számos vendégszöveg is található benne. Az esettanulmányok, túlélők visszaemlékezései, szépirodalmi művek, naplórészletek, történelmi források, jegyzőkönyvek és személyes gyűjtések segítenek a korabeli atmoszféra és a történelmi kor bemutatásában. A vallomások és írott anyagok közé ismétlődően önirónikus és karakteres zsidó viccek ékelődnek, amelyekben ugyanez a sors fogalmazódik meg, a humor érthetőbbé teszi a tragikus történelmi hátteret is – mint minden igazi színházban: a tragikum a nevetésen sejlik át.
A szereplők között olyan művészeket találunk – váltott szereposztásban –, mint Gonda Kata, Bánfalvi Eszter, Radnay Csilla, Boros Anna, Keresztény Tamás, Kovács Márton, Lakatos Máté, Formán Bálint, Lábodi Ádám, Némedi Árpád, Rainer-Micsinyei Nóra, Grisnik Petra, Takács Nóra Diána, Bíró Kriszta, Tolnai Hella, Sodró Eliza, Herczeg Tamás, Bányai Kelemen Barna, Boncz Ádám, Csillag Panni vagy Nagy Petra.
Kiemelt kép: Jelenetkép A Dohány utcai seriff című előadásból (Fotó: Horváth Judit)