Összesen tíz projekt gyártását támogatja a Nemzeti Filmintézet: a legnagyobb összeget, mintegy 300 millió forintot Iványi Marcell (Lélektánc, Örök hűség) Táncos az asztal alatt című tévéfilmjének ítéltek oda, amelynek főhőse egy fiatalon táncosnővé váló művész, aki egyre jobban elidegenedik vehemens családtagjaitól, hogy felépíthesse saját világát, ahol boldogságra, megnyugvásra találhat.
76,3 millió forintos támogatást kapott Michel Ocelot (Hercegek és hercegnők, Az éjszaka meséi) új filmje, a Háromfülű nyulak című magyar-francia koprodukció, amelyben a nézők az immerzív technológiának köszönhetően egy 360 fokos univerzumban merülhetnek majd el. Tóth Péter rendező animációs filmje, a Pannónia Antológia szintén kiérdemelt hétmillió forintot, a projekt a magyar népi hagyományokról, a vallásos spiritualitásról és a természetes környezetünkhöz való viszonyról mesél művészi formában. Lőrinczy Lia 55 millió forintos támogatásbból készíti el a Hanglátó című dramatizált dokumentumfilmet, ami Érdi Tamás Liszt Ferenc-díjas zongoraművész történetét meséli el, aki gyermekkorában veszítette el a látását, de ez nem akadályozta meg abban, hogy nemzetközileg elismert előadó váljon belőle.
Dramatizált dokumentumfilmből ráadásul nem ez az egyetlen tervezet: Agócs Gergely élettörténetén keresztül a magyar népzene keleti kapcsolatait ismerhetjük meg Kiss Sándor forgatókönyvíró-rendező jóvoltából, aki 30 millió forintos NFI-támogatásból gazdálkodhat az Atyai ág című film esetében. A természetfilmes vonalat a műfaj szakértője, Török Zoltán (Vadlovak: Hortobágyi mese, Vad Magyarország) képviseli, aki ezúttal a Homokhátság lenyűgöző tájaira koncentrál: kamerája elkíséri Búcsú Sándort és lovát, Vércsét, akik felfedezik a szikes tavak és homokbuckák gazdag állatvilágát. A Homokhátság titkait 88 millió forintos támogatással hívják életre. De különleges koncepcióval bír Akar Péter és Balogh Rita Szonja című dokumentumfilmje is, amely egy 12 éves ukrán cirkuszi artistalányról mesél, aki kénytelen elmenekülni a hazájából, majd hatalmas szakmai lehetőséget kap.
A Szonja 40 milliós támogatást könyvelhet el, akárcsak Koltay Gábor (Honfolglalás, Hétköznapi Trianon) következő munkája, a Nemeskürty 100, egy dokumentum-sorozat, ami a száz éve született és tíz évvel ezelőtt elhunyt polihisztor, Nemeskürty István munkássága előtt tiszteleg. Nemeskürty 1959-től kezdve közel 30 éven át vezetett filmstúdiót és csaknem 160 játékfilm megvalósulását segítette elő. A támogatott projektek listáját Császár Tamás dokumentumfilmje, az Arizóniai Szörnyetegek (a 16,8 millió forint, Medgyessy Gábor hobbifutó útját követi az Arizona Monster versenyen), valamint Farkas György és Kristóf-Goda Szilvia alkotása, az Írók hálójában (a 14 millióból készülő négyrészes sorozat 12 kortárs íróval ismertet meg, akik folyamatos alkotói kapcsolatban álltak egymással) zárja.
Kiemelt kép: Török Zoltán előző természetfilmjéből, a Változó vadon – Az én Északomból (Fotó: Művész Mozi)