Április 8-án különleges kiállítás nyílik a Magyar Képzőművészeti Egyetem Aulájában: Patrick Tagoe-Turkson Újraszőtt mintázatok / Rewoven Patterns című tárlatán látható műalkotások alapanyaga az Atlanti-óceán partján összegyűjtött hulladék flip-flop papucsok adják. A ghánai kortárs képzőművészet jelentős alakja, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen idén másodszorra megrendezett Nemzetközi Hét kiemelkedő meghívott művésze
Tagoe-Turkson rendszeresen szerepel nemzetközi természetművészeti és land art tárlatokon, különösen környezetvédelem és fenntarthatóság témában. Alkotásait hatalmas figyelem kíséri szerte a világon, műveit bemutatták többek között az Egyesült Államok, Japán, Dél-Korea, Dél-Afrika, Szenegál, Kanada, Németország, Dánia és Franciaország kiállítótereiben is.
Művészi inspirációjának középpontjában a tengerpart és annak folyamatosan változó élővilága áll. A Képzőművészeti Egyetem Újraszőtt mintázatok / Rewoven Patterns kiállításán nyolc nagyméretű, installatív alkotása látható, színes fragmentumokból álló, repetitíven szerkesztett fali objektek. Az újrahasznosított flip-flop papucsokból különleges technikával létrehozott kompozíciók ugyanúgy felidézik Nyugat-Afrika vibráló textil-motívumait, mint gyermekkorunk kaleidoszkóp képeit. A hulladék metamorfózisa műalkotássá itt nem csupán egy esztétikai gesztus, hanem reflexió a globalizáció és a fenntarthatóság kérdéseire.
Tagoe-Turkson a ghánai Takoradi Műszaki Egyetem (TTU) Művészeti Karának vezető docense. Az Újraszőtt mintázatok / Rewoven Patterns kiállítást a TTU és a Magyar Képzőművészeti Egyetem közötti ERASMUS együttműködés tette lehetővé.
A 2. Nemzetközi Hét (International Staff Week) a Magyar Képzőművészeti Egyetem kiemelkedő eseménye, amely kiváló alkalom a nemzetközi partnerekkel való kapcsolatok elmélyítésére. A rendezvény szakmai találkozási pont és tapasztalatcsere, miközben inspiráló programokat is kínál. A Nemzetközi Hét látogatói megismerkednek az egyetem tanszékeivel, kiállítótereivel, betekinthetnek az intézmény működésébe. Az idei programot is számos workshop és előadás színesíti, többek között Tajvanról, Indonéziából, Kambodzsából, Mongóliából, Örményországból, Dél-Afrikából és Nigériából érkező neves művészek és egyetemi oktatók közreműködésével. Az idei év egyik meghívott prominens előadója Heri Wardono, művésznevén Heri Dono, neves indonéz kortárs képzőművész.
Kiemelt kép: Patrick Tagoe-Turkson alkotása (Fotó: Magyar Képzőművészeti Egyetem)