Július 27-én veszi kezdetét Salgótarjánban a Zenthe Nyár, az augusztus 17-ig tartó rendezvény-sorozat tíz előadással, köztük vígjátékokkal, zenés darabokkal és koncertekkel várja a közönséget Salgótarján főterén.

Az idei Zenthe Nyár nyitóelőadása az Aranylakodalom lesz Szerednyey Bélával és Nagy Sándorral a főbb szerepeken, hozzájuk csatlakozik Szente Vajk Alex szerepében, a Jászai Mari-díjas alkotó egyben rendezőként is jegyzi az előadást. Ezt követi július 29-én a MagyaRock Dalszínház, a Szolnoki Szigligeti Színház és a Zenthe Ferenc Színház közös produkciója, A púpos című musical.

A két évvel ezelőtti nagy sikerű koncert után ismét a Zenthe Nyár színpadán láthatják a nézők Alapi Istvánt és barátait: az Alapi Power Band saját dalait is játssza majd, továbbá olyan előadók csatlakoznak hozzájuk, mint Szandi, Deák Bill Gyula, Vikidál Gyula és Karácsony János James. A Csókos asszony című operettet augusztus 3-án, Arthur Miller Pillantás a hídról című drámáját augusztus 6-án mutatják be. Tunyogi Bernadett, Veréb Tamás és a Studio 11 Ensemble augusztus 8-i koncertjén Webber-musicalek dalai mellett felcsendülnek olyan slágerek is, mint például az Elmegyek, a Micsoda nő ez a férfi vagy a Szeretni bolondulásig.

Ebben az évben egy izgalmas bűnügyi vígjáték is szerepel a műsorban: A bolond lány augusztus 10-én lesz látható, majd A padlást augusztus 12-én láthatja a közönség a Veres1Színház előadásában. Az olasz vásári komédiák legjobb hagyományait ötvöző Anconai szerelmesek lesz az utolsó előtti előadás Fésűs Nellyvel, Sári Évával és Miklós Krisztával a főbb szerepekben, a záró előadás pedig a Made in Hungária című musical a MagyaRock dalszínház előadásában Vizeli Csaba rendezésében.

Kiemelt kép: Jelenet a Veres 1 Színház Anconai szerelmesek című előadásából (Fotó: jegy.hu)