November 15-én, pénteken nyílik meg a Szent István téren az Advent Bazilika, a Vörösmarty téren pedig a Vörösmarty Classic Xmas. Előbbi területén 12 méter magas, feldíszített fenyő áll majd, a színpadon pedig hetente több alkalommal adventi hangulatú kulturális produkciók, gospel, folk, jazz és funk stílusú műsorok színesítik a vásári hangulatot. A Vörösmarty téren is lesz karácsonyfa, továbbá ingyenes kisvasút és látványműhely, amelyben kovácsmesterek mutatják be szakmájuk fortélyait.

Az Advent Bazilika és a Vörösmarty Classic Xmas területén hazai kiállítók, kézműves és gasztronómiai árusok tradicionális ünnepi-vásári ételek mellett számos különleges ínyencséget kínálnak. A Szent István téren és Vörösmarty téren is minden nagykonyhánál lesz naponta egy étel 1600 forintos fix áron. A kézműves kiállítók, népművészek, iparművészek és modern dizájner terméket kínáló innovatív alkotók is lesznek a két karácsonyi vásáron. A Szent István téren a Bazilika előtt betlehemi jászol és monumentális adventi koszorú is várja az arra járókat.

A hagyományhoz hűen a Szent István téren a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és az Együtt az Autistákért Alapítvány is megjelenik majd, hogy az ünnephez illeszkedő akciókkal hívja fel a figyelmet az adakozás fontosságára.

Kiemelt kép: Pillanatkép az Advent Bazilikáról (Fotó: Balogh Zoltán/MTI)