Február 20-án és 24-én Hangos sóhaj című egyrészes felnövéstörténetével lép fel Menczel Andrea a Reök-palotában: a személyes hangvételű, kendőzetlenül szókimondó előadás a női lét, felnőtté válás, szerelem kérdéseit járja körül kortárs és klasszikus magyar írók, költők szövegein keresztül.

A lírai „one-woman show” Menczel Andrea, a Szegedi Nemzeti Színház színművésze teljes egészében saját produkciója, hiszen összeállítója, rendezője, dramaturgja és előadója is egyszemélyben. A Hangos sóhaj – felnövéstörténet egy részben a szerelem, párkapcsolat, felnőtté válás kérdéseit boncolgatja a női lélek szemszögéből, Turi Tímea, Weöres Sándor, Karafiáth Orsolya, Erdős Renée, Bódis Kriszta, Radnóti Miklós, Erdős Virág, Szabó T. Anna, Mecseki Rita Eszter, Tóth Krisztina és Pásztor Andrea művei segítségével. „A versek és novellák egybefűzése egy női monológgá válik, amely kortárs és klasszikus szerzők szavain keresztül ér össze” – árulta el Menczel Andrea. – „Az összeállítás során a szöveg vitt engem, nem arra figyeltem, melyik részletet ki írta, hanem hogyan válik egy egésszé. Volt olyan mű, amely annyira megérintett, hogy rögtön tudtam, hogy bele szeretném tenni.”

„Az előadásban a szexualitás is erőteljesen megjelenik, és sok olyan szituáció, amit egy nő megélhet” – tette hozzá a színművész, hangsúlyozva, természetesen nem kizárólag hölgynézőknek, azonban elsősorban 16 éven felülieknek ajánlja a témaválasztásában kendőzetlenül szókimondó, ám lírai hangvételű produkciót: „A női lélek mellett ugyanúgy a férfié is megjelenik; szóval nem csak nőknek szánt előadás, hanem inkább párkapcsolati. Egyszerű, őszinte, a lélekből kiszakadó kis történet ez, egy érzelmi hullámvasút.”

Kiemelt kép: Menczel Andrea (Fotó: Szabó Luca)