Mozikba került a Kossuth-díjas Demjén Ferenc legnépszerűbb dalaira épülő zenés film, a Hogyan tudnék élni nélküled?, amelyet Kormos Anett (A mi kis falunk, Tóth János) és Goda Krisztina (Csak színház és más semmi, Ida regénye) forgatókönyve alapján Orosz Dénes (Seveled, Coming Out) rendezett.
A történet két idősíkon játszódik: az egyikben egy fiatal lány, Lili (Varga-Járó Sára) szerelme tragikus elvesztése után magányosan tengeti a mindennapjait, mígnem a szülei lakásában rábukkan anyja naplójára és egy köteg szerelmes levélre, amelyből megelevenedik előtte a ’90-es évek elejének felejthetetlen nyara, amikor édesanyja, Eszter (Törőcsik Franciska) két barátnőjével együtt lemegy a Balatonra vakációzni, és bár eltökélte, hogy hűséges marad otthon maradt, karót nyelt pasijához, terveit összekuszálja, amikor megismerkedik egy zenésszel, a vicces és laza Gergővel (Ember Márk).
Az IKO gyártásában készült filmben Demjén Ferenc legismertebb, örökzöld slágerei (mint a Sajtból van a hold, a Darabokra törted a szívem, a Szerelemvonat, a Jégszív vagy éppen a Jöjj vissza vándor) elevenednek meg olyan színészek és zenészek előadásában, mint Törőcsik Franciska, Marics Peti, Ember Márk, Brasch Bence, Kirády Marcell és Varga-Járó Sára, valamint Márkus Luca, Kovács Harmat, Seress Zoltán, Györgyi Anna, Medveczky Balázs, Markó-Valentyik Anna, Szántó Balázs, valamint Barta Veronika. A film operatőre Babos Tamás (Együtt kezdtük, Kaméleon), vágója Kovács Zoltán (Ma este gyilkolunk, Semmelweis), producere Kirády Attila (Mintaapák, Pepe).
A Hogyan tudnék élni nélküled? az InterCom forgalmazásában került országszerte a mozikba.
Kiemelt kép: A Hogyan tudnék élni nélküled? egyik jelenete (Fotó: Port.hu)