Megtartották a Radnóti Színház következő bemutatójának, a Vad nyomozók olvasópróbáját, amelyet szeptemberben láthat a közönség a Radnóti Tesla Laborban.
Roberto Bolaño a Vad nyomozókat a nemzedékéhez írt szerelmes levélnek nevezte. A latin-amerikai irodalom sztárja 1998-ban adta ki nagyregényét: az életrajzi elemeket és a zabolátlan fantáziavilágot ötvöző történetben egy hetvenes évekbeli, mexikóvárosi, underground költőmozgalom életébe pillanthatunk be, amelyből egy évtizedeken és kontinenseken átívelő, krimiszerű utazás bomlik ki. A szerelem és a költészet, a bulik és a manifesztumok, a szexuális kalandok és az irodalmi reformtörekvések kaotikus sodrása 1975 szilveszterén vesz fordulatot, amikor Arturo Belano és Ulises Lima, a zsigeri realista költészeti mozgalom két alapítója elindul Mexikóvárosból, hogy felkutassa a mexikói forradalom után rejtélyes módon eltűnt költőnőt, a nagy szellemi elődöt, Cesárea Tinajerót. Húsz éven át követik a nő nyomát. Az őrült utazás során, amelyről a regényben ötvenkét szereplő számol be töredékesen és csapongva, eljutnak Mexikóból Izraelbe, Párizsba, Barcelonába, Los Angelesbe, San Franciscóba, Bécsbe és végül a polgárháború sújtotta Libériába is. Képtelen és hátborzongató kalandokat élnek át. A beszámolókat a tizenhét éves, nagyra törő költő, García Madero elbeszélése foglalja keretbe, aki a regény nyitányaként leírja a „zsigeri realisták” állandóan kavargó poétikai és társadalmi környezetét, majd a könyv végén elmeséli, hogyan menekülnek Mexikóvárosból Sonora államba, ám mégis Cesárea Tinajero nyomában maradva.
Kelemen Kristóf nagyszabású vállalkozásba fogott, amikor a világhírű chilei író, Roberto Bolaño 500 oldalas regényéből színpadi adaptációt készített, amit ő maga is rendez. Kalandozások, szerelmek, fiatalkori őrültségek, apró hiábavalóságok és mániák tere a ’70–es években és napjainkban – Gáspár Sándor, Porogi Ádám, Sodró Eliza, Mészáros Blanka, Baki Dániel, Pál András, Rusznák András és Sipos László Márk játékában.
Kiemelt kép: Pillanatkép a Vad nyomozók olvasópróbájáról (fotó: Radnóti Síznház)