A nagy sikerű Vad Víz – Aqua Hungarica rendezője, Fehér Zoltán a legújabb dokumentumfilmjében megmarad a víz témájánál, azonban más megközelítésből: összevet múltat és jelent, hogy a történelem során miképpen alakult Magyarország vízrajza, az ugyanis a felismerhetetlenségig megváltozott.

A mocsarak helyét víztározók és halastavak vették át, a legnagyobb ártér helyén alföldi puszta terül el. Hazánk tavainak 75 százaléka már mesterséges, az ártereink 90%-a pedig eltűnt, így az élővilágnak alkalmazkodnia kellett a túlélés érdekében. Csakhogy ezt a világot már nem a természet irányítja többé, hanem az ember, a Múlt és jelen – Vizeink az ember kezében című alkotás pedig pontosan erre szeretne rávilágítani csodálatos képekkel. A természetfilmben fantasztikus felvételeken keresztül elevenednek meg előttünk olyan sokak számára sosem látott csodák, mint a hortobágyi daruvonulás, a Tisza-tó rejtett labirintusai vagy a kristálytiszta bányatavak medúzái. 

A mindössze 80 perces játékidővel rendelkező Múlt és jelen – Vizeink az ember kezében már nézhető a mozikban a Pannonia Entertainment forgalmazásában. 

Kiemelt kép: A Múlt és jelen – Vizeink az ember kezében egyik jelenete (Fotó: Pannonia Entertainment)