Március 15. óta, azaz mindösszesen alig két hete – látogatható az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeumban a Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című kiállítás, és máris több mint 15 ezer érdeklődő volt kíváncsi a különleges gyűjteményre.

A kiállítás az Erdélyi Fejedelemség uralkodóinak reprezentációját és kincseit tárja az érdeklődők elé: a látogatók a kiállításon megismerhetik a fejedelmek korabeli portréit, valamint azok politikai és kulturális jelentőségét. Az Erdély történetét bemutató tárlat olyan kincsekkel érzékelteti a korszak reprezentációs igényeit, amelyeket ebben az összeállításban először láthatott a nagyközönség erdélyi múzeumokban.

A kiállítást tavaly tavasszal indították Székelyföldre, azt először Csíkszeredában, majd Marosvásárhelyen láthatták az érdeklődők, Erdélyben összesen 23 ezren látogatták a tárlatot. A kiállítás a legkiemelkedőbb magyarországi és erdélyi múzeumok – az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum, az MNMKK Iparművészeti Múzeum, a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont, a Csíki Székely Múzeum, az Erdélyi Történeti Múzeum és a Székely Nemzeti Múzeum – közreműködésével jött létre.

A tárlat április 13-ig tekinthető meg az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeumban, ahol a belépőjegyekből befolyt bevétel felét a székelyföldi múzeumok támogatására fordítják. 

Kiemelt kép: Kiállítási tárgyak a Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című kiállításról (Fotó: MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum)