Ma este mutatja be a Miskolci Nemzeti Színház a Csókos asszony című operettet Szőcs Artur rendezésében. A grandiózus produkció elképesztő látványvilággal érkezik Miskolcra.

A józsefvárosi Nagytemplom utcában talált gyermek, Pünkösdi Kató szépséges, ígéretes színinövendékké serdült, épp eljegyzésére készül a zongorista, Dorozsmai Pistával, és már úgy tűnik, minden olyan, akár egy tündérmesében, ám a bohém vőlegény szégyenében mégsem jelenik meg az ünnepségen, mert előző éjszaka a nagy mulatás hevében zálogba csapta a jegygyűrűket. Megjelenik viszont a dúsgazdag báró, Tarpataky, aki csöppet sem kétértelmű ajánlataival ostromolja a lányt. Lesz itt gond és baj elég. Az operettben olyan halhatatlan slágerek csendülnek fel, mint az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere te nímand, a Mi muzsikus lelkek vagy éppen a Van a Bajza utca sarkán…

Zerkovitz Béla operettje parádés szereposztással érkezik a Miskolci Nemzeti Színház színpadára. Seres Ildikó és Eperjesi Erika színművésznők nélkül elképzelhetetlen lenne egy operett Miskolcon, ők Hunyadiné szerepében lépnek színpadra, de Gáspár Tibor és Salat Lehel színművészek is évek óta biztos pontjai a zenés előadásoknak – a közönség nagy örömére, ők ezúttal Kubanek megformálói. Báró Tarpatakyt Szőcs Artur rendező mellett Mertz Tibor kelti életre. A társulat fiatal színművészei és egyetemista színművész hallgatói is megmutathatják a miskolci közönségnek, mit tudnak: Pünkösdi Kató szerepében Baranyi Emma színművésznő mellett Mikita Dorka Júlia egyetemi hallgatót láthatja a nagyközönség. Dorozsmai Pista szerepében Rózsa Krisztián mellett Tóth Dominik lép színpadra, Ibolya Edét pedig Börcsök Olivér, valamint – Feczesin Kristóf színművész műtétből való felépülése idejéig – Puskás Balázs formálja meg másodszereposztásban. Rica-Maca szerepében az utánozhatatlan páros, Czvikker Lilla és Varga Andrea színművésznőket láthatja a nagyérdemű, Osváth Tibor énekkari művész Salvatore, míg Molnár Anna színművésznő Gramschné szerepében fog tündökölni a Csókos asszonyban.

A látványvilág Kovács Dániel Ambrus díszlettervezőnek köszönhető, a jelmezeket Kovács Andrea tervezte, a koreográfia Kocsis Andrea és Lukács Ádám érdeme.

Kiemelt kép: Jelenetkép a Csókos asszony című operettből (Fotó: Gálos Mihály Samu/Miskolci Nemzeti Színház)