Dr. Jane Goodall, a világhírű kutató elsősorban a csimpánzok életének tanulmányozásával vált ismertté – és mára a környezetvédelem szelíd, ám annál nagyobb hatású személyiségévé. Az ő életét és munkásságát dolgozza fel az a színházi előadás, amely a Jane Goodall Intézet szervezésében, Pelsőczy Réka rendezésében és Bohoczki Sára előadásában október 14-től lesz látható.

A Jane Goodall Intézet elsősorban természet- és környezetvédelemmel, illetve környezeti neveléssel foglalkozik. Alapvető céljaik között szerepel a természettel való harmonikus emberi élet és társadalom kialakulásának megteremtése. A Legyél te is Jane! is a környezetvédelem, a tudatos létezés, és a természeti értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozza. Hogyan figyeljünk a körülöttünk élő természetre? Hogyan hallgassuk az erdő hangjait? Hogyan keressük meg a csendet? Hogyan vigyázzunk arra, ami évmilliók alatt alakult olyanná, ahogyan ismerjük? Goodall személyén keresztül talán jobban érzékelhető az egyén, az egyes ember felelőssége, és lehetőségei. Az, hogy minden döntésünk, választásunk hatással van a környező világra, amiben élünk. 

A színházi előadás helyszíne a Hármashatárhegyi repülőtér mellett kialakított Jane Goodall Tanösvény, a séta Goodall életének állomásait eleveníti fel. A darab szövegét életrajzi források – Amíg élek remélek, A remény könyve  – alapján Zöldi Gergely írta, a szakmai konzultáns Kádár András, a Jane Goodall Intézet munkatársa volt. Az előadás létrejöttét az Agrárminisztérium Zöldforrás pályázata biztosította.

Kiemelt kép: Pillanatkép a Legyél te is Jane! próbájáról (Fotó: Jane Goodall Intézet)