Május 30. és június 5. között tizenkettedik alkalommal rendezték meg a Friss Hús Budapest Rövidfilmfesztivált a Puskin moziban és a Városházán (szabadtéri vetítésekkel), ahol a legjobb magyar és nemzetközi rövidfilmek mellett inspiráló szakmai programokkal, beszélgetésekkel, előadásokkal és workshopokkal is várták az érdeklődőket. A versenyprogramok győzteseit az utolsó napon hirdették ki, és a legjobb magyar és külföldi alkotás, a legjobb animáció, valamint a legjobb színészi alakítások mellett díjazták a legjobb magyar forgatókönyvet és filmtervet is, illetve kiosztottak számos különdíjat. 

A győztesek a dicsőség mellett pénznyereményben is részesültek: a Balázs Béla Rövidfilmíró Pályázatban – amely az új forgatókönyvíró tehetségek felkutatását és projektjeik fejlesztésének segítését célozza – ketten vihettek haza fejenként 150 ezer forintot (Bódi Péter: Ahová születni kell, Gergely Zoltán: Csodálatos fasírt). A X. Friss Pitch kategória legfőbb elismerését, az 1 millió forinttal járó Lovas Nándor-díjat Hárshegyi Vivien Margareth című projektje nyerte; Vas Marianna Mirhó című filmterve a 200 ezer forinttal járó különdíjjal gazdagodott; egy másik különdíjat Dubinyák Réka Szeplőtelen névre keresztelt terve nyerte, ami az Artikel gödöllői berendezés- és kelléktárának ingyenes használatát biztosítja. A Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének különdíját Traub Viktória filmje, a Cipők és paták vitte, amihez a Berger Studios VFX/főcímkészítést ajánlott fel 1 millió forint értékben, míg a legígéretesebb 30 év alatti rendező díját és az ezzel járó 300 ezer forintot Varga Gábor, a Cicaharc rendezője kapta. Gratulálunk mindenkinek!

A díjazottak teljes listáját alább tekinthetitek át: 

Magyar versenyfilmek:

Legjobb magyar élőszereplős film – Korom Anna: Diamond Beauty
Legjobb magyar animációs film – Kühnel Szabó Anita: Apád
Legjobb női színész – Vetlényi Lili (Felfáztam)
Legjobb férfi színész – Nagy Zsolt (Az utca másik vége)
Legígéretesebb 30 év alatti rendező – Varga Gábor (Cicaharc)
Különdíj – Roszik Fruzsina: Tavasz
Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének díja – Korom Anna: Diamond Beauty
Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének különdíja – Traub Viktória: Cipők és paták
Diákzsűri díja – Török Marcell: Harmadnap

Nemzetközi versenyfilmek:

A legjobb nemzetközi rövidfilm – Arnas Balčiūnas: Through Gloom
Különdíjak – Guillermo García López: Even Though It’s Night, Nienke Deutz: The Miracle
Közönségdíjak:
Queer Dreams – Jesús Martínez: The Dinner
@Midnight – Paul Diggler: Sincopat
Weirdcore – Stephen Vuillemin: A Kind of Testament
Műfajra magyar! – Sztepanov Márkó: Préda
Nemzetközi dokumentumfilm – Jakab Edit: Szarvasbőgés
Nemzetközi rövidfilm – Heta Jäälinoja: Nun or Never!

A Pitchfórum díjazottjai:

Lovas Nándor-díj a pitchfórum legjobb filmötletéért – Hárshegyi Vivien: Margareth
A pitchfórum zsűrijének különdíja – Vas Marianna: Mirhó
Artikel ReStore különdíja – Dubinyák Réka: Szeplőtelen
Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének különdíja – Dubinyák Réka: Szeplőtelen

A Balázs Béla Forgatókönyvíró Pályázat díjazottjai: 

Bódi Péter: Ahová születni kell
Gergely Zoltán: Csodálatos fasírt

Kiemelt kép: Nyertes Zsuzsa a Diamond Beauty egyik jelenetében (Fotó: Friss Hús)