Elérkezett az évnek az az időszaka, amikor a színházak sorban bejelentik, milyen bemutatókkal várják nézőiket jövőre. A teátrumok évadterveit ide kattintva böngészhetitek majd át.
Veszprémi Petőfi Színház 2025/26-os évada augusztus 20-án veszi kezdetét az István, a király című rockoperával. Szörényi Levente és Bródy János 42 évvel ezelőtt bemutatott, kultikus művét látványos keretek között és igazán autentikus helyszínen, a Veszprémi Várban láthatja először a közönség, a kőszínházi premierre októberben kerül sor a Nagyszínházban. Az előadást Oberfrank Pál rendezi, a főbb szerepekben Nemes Tibor (István), Sándor Péter (Koppány), Szederjesi Teodóra (Gizella) és Hirschl Laura (Réka) mutatkozik be. Novemberben egy újabb klasszikust, Molnár Ferenc Az ördög című vígjátékát tűzik műsorra Rátóti Zoltán rendezésében. A vidám télkezdetről a Nóti Károly–Zágon István–Eisemann Mihály szerzőtrió megunhatatlan vígjátéka, a Hyppolit, a lakáj gondoskodik, amelyet Dolhai Attila visz színre a címszerepben Cservenák Vilmossal. Ezt követi William Shakespeare A velencei kalmár című drámája Oberfrank Pál rendezésében: a történet aktuális problémaköröket, az eltérő kultúrák együttélését, valamint a pénz és az üzleti érdekek mindenre rátelepedését járja körül. A teátrum új bemutatóinak szerzői között ismét felbukkan a kortárs francia író, Florian Zeller neve: 2026 áprilisában, a IX. Lélektől-Lélekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiválján A fiú című művét mutatják be, ezt Józan László állítja színpadra.
A Latinovits-Bujtor Játékszínben szeptemberben az Unikornis című monodrámával kezdődik az évad: az igaz élettörténet főszerepét Szorcsik Kriszta színművésznő játssza, a rendező Tasnádi Csaba. Októberben a Matuz János rendezte A hieroglifák titka című dráma mutatkozik be, amely a francia klasszika-filológus, a hieroglifák megfejtője, Jean-François Champollion különös, izgalmas életéről szól. A nagy, múlhatatlan érdemeket szerzett, történelmi jelentőségű alakok közül Klebelsberg Kuno kultuszminiszter a következő, aki megidéződik a Játékszín színpadán – feleségén, Botka Saroltán keresztül. Hedry Mária Árnyéksors című színműve a páratlan tartású, mélységesen humánus, gazdag érzelemvilágú asszony élettörténetén át mutatja be a legendás politikus munkásságát és a XX. század viharos történelmét, ennek rendezője Petneházy Attila. Az 1990-es évek közepén a New York-i színházi élet egyik nagy szenzációja volt Tom Ziegler off-Broadway darabja, a Grace és Gloria. A szívhez szóló, mély mondanivalót hordozó drámában a kórházból gyógyíthatatlan betegként kiengedett parasztasszony, Grace gondozását a jómódú, nagy karriert befutott önkéntes szociális munkás, Gloria vállalja. A februárban bemutatandó színmű rendezője a színház népszerű színművésze, Máté P. Gábor. Márciusban a Veszprém Orfeum sanzonettek, dizőzök, primadonnák, bonvivánok, vidéki, de valahol mégis nagyvilági sármmal rendelkező gentlemanek segítségével idézi meg egy letűnt világ lázas, szenvedélyes éjszakáit. Oberfrank Pál rendező a szerepeket a teátrum minden műfajban remeklő, énekelni és táncolni híresen jól tudó tagjaira bízza.

Nemes Tibor a Veszprémi Petőfi Színház 2025/26-os évadbejelentő sajtótájékoztatóján (Fotó: Veszprémi Petőfi Színház)
A Veszprémi Petőfi Színház mindig is kiemelt figyelmet fordított a gyermekekre és a fiatalokra. A legkisebbek kedvében járva a színház szeptemberben a méltán legendás Romhányi József–Nepp József páros rajzfilmsorozata alapján készült Dr. Bubó című mesejátékkal indít. Petőfi Sándor halhatatlan hőse, János vitéz Kacsóh Pongrácot is megihlette, aki a verses meséből daljátékot írt. Ez utóbbiból született meg a János vitézke című interaktív gyermekelőadás, amelynek rendezője Harangi Mária. A következő évadban is mennek tovább a BonBon Matiné előadásai, amelyek a komolyzene világába vezetik be a gyerekeket. A Karaván Színház egy kicsivel nagyobbaknak, a tizenéveseknek szánja Zenemenő című, Nyári Oszkár rendezte interaktív zenetörténeti előadását, amely többek között Bach, Mozart, Vivaldi és Liszt Ferenc zenei világába enged betekintést. A Holt költők társasága című, világsikert aratott, 1989-ben bemutatott filmdrámából Magyarországon elsőként a Veszprémi Petőfi Színház készített színházi adaptációt. A mű most újra látható lesz, igaz, más szereposztással – a drámát ezúttal Funtek Frigyes rendezi. Topolcsányi Laura Magdi című misztériumjátéka is elsősorban a tizenévesekhez, a fiatal felnőttekhez szól. A II. világháború utolsó napjaiban vértanúságot szenvedett litéri munkáslány, Bódi Mária Magdolna tragikusan végződő, de csak a földi síkon befejezett történetét feldolgozó, Oberfrank Pál rendezte dráma VIII. Lélektől-Lélekig Fesztiválon megtartott díszbemutatója katartikus élményt nyújtott.
Továbbra is műsoron marad az Anconai szerelmesek, a Csoportterápia, a Mágnás Miska, a Petőfi SzínSingers koncertshow, a Tortúra, a „…Lázas ifújság…”, az Árva szörny, a Hatodik szék, az Imagináció, a Kapj el!, valamint a Frakk, a macskák réme. A társulathoz Rubold Emília színművésznő szerződik a jövő évadtól.
A Veszprémi Petőfi Színház bemutatói a 2025/26-os évadban:
Nagyszínpad:
Szörényi Levente – Bródy János: István, a király (rendező: Obarfrank Pál)
Molnár Ferenc: Az ördög (rendező: Rátóti Zoltán)
Eisemann Mihály – Nóti Károly – Zágon István: Hyppolit, a lakáj (rendező: Dolhai Attila)
William Shakespeare: A velencei kalmár (rendező: Oberfrank Pál)
Florian Zeller: A fiú (rendező: Józan László)
Latinovits-Bujtor Játékszín:
Unikornis (rendező: Tasnádi Csaba)
A hieroglifák titka (rendező: Matuz János)
Hedry Mária: Árnyéksors (rendező: Petneházy Attila)
Tom Ziegler: Grace és Gloria (rendező: Máté P. Gábor)
Veszprém Orfeum (rendező: Oberfrank Pál)
Gyermek- és ifjúsági előadások:
Romhányi József – Nepp József: Dr. Bubó
Petőfi Sándor – Kacsóh Pongrác: János vitézke (rendező: Harangi Mária)
Bonbon matiné
Zenemenő (rendező: Nyári Oszkár – koprodukció a Karaván Színházzal)
Tom Schulman: Holt költők társasága (rendező: Funtek Frigyes)
Topolcsányi Laura: Magdi (rendező: Oberfrank Pál)