A Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Jókai Mór 200. születésnapja alkalmából február 18-án szabadon hozzáférhetővé tett egy válogatást az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Magyar Természettudományi Múzeum, az Országos Széchényi Könyvtár, a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum gyűjteményeiből. 

A Jókai 200 szabadon oldalon az érdeklődők kötetlenül barangolhatnak a kéziratok, fotók, képzőművészeti alkotások, könyvek, folyóiratok, színlapok és iparművészeti értékű tárgyi emlékek világában. A kezdemény célja, hogy ne csak Jókai életrajza és regényei kerüljenek közelebb a nagyközönséghez, hanem hihetetlenül szerteágazó, közéleti, szerkesztői, tudományos tevékenysége is. E mellett Jókainak a XIX. századot csaknem teljesen kitöltő életidejét végigpásztázva maga a kor is megelevenedik.

Megismerkedhetünk például a szerző komáromi gyermekkorának tárgyi emlékeivel, amelyeket haláláig őrzött Jókai. Fiatalkorában festő akart lenni, ezekből a képekből, rajzokból is kapunk egy színes válogatást, de a szerkesztő, hírlapíró Jókai alakja is megelevenedik a számos ritka, egyedi értékű folyóiratoknak köszönhetően. Jókai volt az első szerző, aki tudatosan és kedvvel állt a korszak legkiválóbb fényképészeinek kamerája elé: a virtuális fényképalbumban sokféle arckép közül válogathatunk. Hasonlóan nagy érdeklődésre tarthatnak számot Jókai 50. szerzői jubileumának tárgyi emlékei, amelyek egyúttal a magyar irodalom- és mentalitástörténet sajátos, izgalmas fejezetébe is bepillantást engednek.