Pécsett rendeznek grafikai fesztivált november 7. és január 25. között. Kiállítások, szakmai előadások, könyvbemutatók és kerekasztal-beszélgetések és kiállítás is várja az érdeklődőket, hiszen annak művészeti vezetői, Michel Bouvet, Fekete Valéria és Pinczehelyi Sándor ezúttal is kiemelkedő nemzetközi tehetségeket és alkotásokat nyertek meg az eseménynek.
A fesztivál fő attrakciója a plakátokat, lemezborítókat, zenekari logókat, képregényeket és alternatív kiadványokat felvonultató Rock, pop, underground című, a Zsolnay Negyed m21 Galériájában csütörtökön megnyíló kiállítás lesz, amelynek az 1950-es évektől napjainkig terjedő idővonalán a látogatók felfedezhetik a geopolitikai események és az underground mozgalmak összefonódását.
A Magyar Undergroud ’80 című kiállítás a Széchenyi téri Pécsi Galériában látható december 21-ig. Koszits Attila kurátorként saját archívumának anyagából válogatott a rendszerváltás előtti alternatív zenei élethez kapcsolódó dokumentumok közül. Itt plakátok, lemez- és kazettaborítók, dokumentumok, továbbá fotók, videók, korabeli hanglejátszók szerepelnek, valamint egy eredeti anyagokra épülő rekonstrukció az első helyi hanglemezklubról, igazolva, hogy Pécs a főváros mellett a legfontosabb bázisa volt a hazai underground, neoavantgárd művészeti törekvéseknek.
A GraphicPécs Fesztivál keretében hétvégén szimpóziumot is tartanak az m21 Galériában. Az előadások közös fókuszát A zene arcai a tervezőgrafikában téma adja. A szimpóziumon a Pécsi Tudományegyetem, a győri DesignCampus és a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatói vesznek részt. Számos hazai és külföldi művészeti intézmény hallgatói egyedi tervezésű munkáikkal pályázhattak a rock n’roll témakörében, a legjobbat szakmai zsűri értékeli.
Kiemelt kép: Ismét vár minket a GraphicPécs Fesztivál! (Fotó: kultura.hu)