Egyetemistáknak hirdet szakmai élménynapot a Hagyományok Háza február 21-én. A gyermekkultúra mesterszakos hallgatók a nap folyamán a néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról tájékozódhatnak és tanulhatnak.
A pedagógusképzésben részt vevő egyetemisták elméleti előadások, bemutató foglalkozások, elemző beszélgetésekre is lehetőséget adó műhelymunkák során nyerhetnek beavatást a néphagyomány mai alkalmazásának szemléletmódjába, mindemellett a több mint ötven éves táncházmozgalom hagyományközvetítő jó gyakorlataival is megismerkednek.
A harmadik alkalommal megrendezésre kerülő szakmai élménynap elsődleges célja a tudásbővítés, a már meglévő ismeretek fejlesztése, a tapasztalatok cseréje és a szemléletformálás. A program középpontjában a hagyományos mesemondás, a népi játék és élőzenével kísért néptáncoktatás, az óvodai és szakköri kézműves tevékenységek, a múzeumpedagógia és az élőzenés gyermektáncház műfajai állnak.
Az előadók, köztük a Hagyományok Háza munkatársai, Sándor Ildikó és Gál Boglárka, valamint Fábián Éva, Bese Botond, Dobi Pál, Kiss Márton Zsolt, Kocsis-Pintér Borbála olyan elismert szakemberek, akik elméleti felkészültségük mellett az oktatásban és a közművelődés különféle színterein szerezték sokrétű gyakorlati tapasztalataikat.
Kiemelt kép: Harmadik alkalommal rendez szakmai élménynapot a Hagyományok Háza (Fotó: Dusa Gábor)