Június 2-án immár ötödik alkalommal szervez minikonferenciát az OPERA: az egész napos rendezvény az operai műfajok – így az operaénekes, hangszeres zene- és a balettművészet – utánpótlásában tapasztalható negatív tendenciák okait és a kezelésére kínálkozó lehetőségeket vizsgálja majd. Az előadók között szerepel mások mellett dr. Farkas Gábor, a Zeneakadémia rektora, Both Miklós, a Hagyományok Háza főigazgatója és Uhrik Teodóra, a Pécsi Balett ügyvezetője is.

A konferenciát dr. Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója és dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár köszöntője nyitja meg.

A Minikonferencia kiemelkedő szakmai programja délelőtt a hangszeres képzés kihívásaival foglalkozik. A panel kerekasztal-beszélgetéssel indul (moderátor: Kákay István főigazgatói főtanácsadó), amelynek résztvevői a hazai zenei élet meghatározó szereplői: Eckhardt Gábor zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, Geiger György, a Galambos János Zeneiskola igazgatója és Zsoldos Dávid, a Magyar Zenei Tanács elnöke, majd dr. Farkas Gábor, a Zeneakadémia rektora tart előadást. Az ebédszünet után az énekművészet és a táncművészet kerül a középpontba, olyan előadókkal, mint Almási-Tóth András, az OPERA művészeti igazgatója és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Opera Programjának vezetője, dr. Bátori Éva operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar mb. tanszékvezetője, Solymosi Tamás, balettművész-koreográfus, a Magyar Nemzeti Balett igazgatója, Both Miklós, a Hagyományok Háza főigazgatója és Uhrik Teodóra balettművész, a Pécsi Balett ügyvezetője.

A részvétel ingyenes, regisztrálni május 22-én éjfélig lehet.