Szeptemberben 12. és 15. között Keszthely lesz a Balaton táncfővárosa: a Nemzeti Táncszínház és a Balaton Színház ugyanis 22. alkalommal rendezi meg a keszthelyi Táncpanorámát. A fesztivál programjában ezúttal a tánc mellett a zene is főszerephez jut. A rendezvény célja, hogy a balatoni régióban élőknek, pihenőknek is megmutassa a magyar táncművészet sokszínűségét, ehhez három táncegyüttes – a Duna Művészegyüttes, a Székesfehérvári Balett Színház és a Győri Balett – produkcióit hívták segítségül a szervezők.

A nyitónapon a legkisebbeknek kedveskednek a Berg Judit Lengemesék-sorozatából vett mesével, amelyet az Inversedance – Fodor Zoltán Társulat előadásában láthatnak a gyerekek. Másnap a néptáncé és a népzenéé lesz a főszerep: a Duna Művészegyüttes Nagy Albert gyűjtései alapján, az apák és fiaik közti szellemi kapcsolaton keresztül mesél a kulturális örökségről, és annak átörökítésről. Ezt követi egy féktelen és látványos produkció, a Székesfehérvári Balett Színház és Boban Markovic Orkestar különleges együttműködéséből született Parádé. A fesztivált a Győri Balett remekműve, a GisL zárja, a társulat a világhírű romantikus balett (Giselle) egyedülálló feldolgozásával érkezik, ami Lajkó Félix zenéjével kel új életre. 

A Táncpanorámán először láthatják a Lábujjhegyen című szórakoztató tánc és zenetörténeti előadást, amit a keszthelyi Fő téren, díjmentesen tekinthetnek meg az érdeklődők. Megyeri Léna tánckritikus és Bősze Ádám zenetörténész előadás-sorozata a két művészeti ág közös történetéből villant fel epizódokat legendás együttműködések, nagy versengések és felforgató mesterművek felelevenítésével – a Napkirály udvarától egészen napjainkig.

Kiemelt kép: Jelenetkép a Székesfehérvári Balett Színház Parádé című előadásából (Fotó: Nagy Attila)