Ebben az évben október 7. és 11. között rendezik meg a Bukaresti Magyar Jazznapokat: a Bukaresti Liszt Intézet által 2016-ben indított sorozatban ebben az évben is világsztárok, magyar jazzdinasztiák képviselői, a magyar jazzoktatás kiválóságai és feltörekvő fiatal tehetségek kápráztatják majd el a román főváros közönségét.
A Bukaresti Magyar Jazznapok az egyetlen olyan zenei fesztivál Bukarestben, amely átfogóan mutatja be egy másik ország jazzéletét. A négy különböző helyszínen zajló program keretében a nyitónapon Snétberger Ferenc gitárművész és Tony Lakatos szaxofonművész, a Frankfurti Rádió Big Bandjének szólistája koncertezik. Másnap a Liszt Intézet koncerttermébe várják a közönséget az Egri Jr. – Trio Johnology együttes koncertjére, amelyen a jazzélet fiatal generációjának egyik jeles képviselője, ifj. Egri János lép fel édesapja, a magyarországi jazzélet egyik legkiemelkedőbb és legkeresettebb bőgőse és basszusgitárosa, Egri János, valamint az egyik legtehetségesebb jazzdobos, Pecek Lakatos András társaságában.
Szerdán a bukaresti JazzBook klubban két testvér, Oláh Krisztián és ifj. Oláh Kálmán koncertjére kerül sor, akik apjuk, a világhírű jazz-zongorista, Oláh Kálmán nyomdokaiba léptek. Pénteken a Green Hours Jazz Caféban rendezik 6. Magyar Jazznapok utolsó koncertjét, amelyen a 2020-ban alakult, rövid időn belül nemzetközi ismertséget szerző Symbiosis5 együttes lép fel.
Immár hagyománnyá vált, hogy a kulturális központ a bukaresti Magyar Jazznapok keretében a Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemmel közösen mesterkurzust szervez az egyetemi hallgatók és a zeneművészeti szakközépiskolások számára, amelyen a jazz iránt érdeklődő, nem szakmabeliek is részt vehetnek, bepillantást nyerve az improvizációs zene titkaiba. Idén a mesterkurzust Oláh Krisztián jazz-zongorista és zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszékének zongoratanára tartja október 9-én.
Kiemelt kép: Oláh Krisztián (Fotó: Gádoros Márk)