Március 31-én újabb bemutatót tart a Békéscsabai Jókai Színház, ezúttal a Szent Anna-tó legendája című zenés mese varázsolja majd el a fiatalabb korosztályt, Csurulya Csongor rendezésében. A darab története két erdélyi legendából is merít.

Seregi Zoltán színházigazgató a darab olvasópróbáján elmondta, kiemelten fontosnak tartja az erdélyi kultúra, az erdélyi szerzők, a határon túli magyarságról szóló darabok bemutatását. Idén a gyerekek számára szeretett volna egy ilyen művet hozni, ezért megkérte az erdélyi származású Csurulya Csongort és a Marosvásárhelyen végzett Falusi Balázs Áront, hogy ennek megfelelően javasoljanak darabot a színház számára.

A mese a szerelemről, kitartásról, hűségről, tisztességről, emberségről és empátiáról szól, amelynek alapját a Szent Anna-tó legendája című testvérpárbaj története és a bálványosi vár legendája adja. A fő üzenete az, hogy a viszály nem szül semmi jót, szeretettel többre lehet menni. Az előadás zenéje – amelyet Orbán Ferenc, az Evilági zenekar vezetője szerzett – mai hangszerekkel játszott dallamokból épül, amelyeknek dramaturgiai funkciójuk van a történetmesélésben. A jelmezeken – amelyek Petrovszki Árpád munkái – megjelennek ugyan az erdélyi, felső-háromszéki népi hímzések motívumai, de leegyszerűsítve, nem túldíszítve használják azokat. A darabban hat helyszín van, mindenhol 40, különbözőképp elhelyezett kocka adja a térelemeket (például egy várat), amelyek változásait játék közben a szereplők alakítják ki.

A főbb szerepeket Sziveri Emese, Szász Borisz, Puskás Dániel, Kintner Nikolett, Nagy Róbert, Hodu József és Horváth Bence, valamint a Színitanház első-, másod- és harmadéves hallgatói játsszák.

Kiemelt kép: Pillanatkép a próbáról (Fotó: Dobi Attila)