2025-ben kezdi meg 15. évadát a Láthatáron Csoport: a Feuer Yvette által vezetett független alkotócsoport már tizenöt éve feszeget tabutémákat, foglalkozik hiánypótló témakörökkel, kényes kérdésekkel, társadalmi problémákkal és beszél mind a felnőtt társadalom, mind a gyerekek, kamaszok, fiatal felnőttek helyzetéről bátran és szabadon.

A Láthatáron Csoport az ünnepi évadban két új bemutatóval és három művészeti projekttel készül. Május 7-én egy szcenírozott felolvasószínházi előadást tartanak a Kettőspont Színházban Korda Bonifác író-rendező, a felolvasóestre átdolgozott Tiszazug című drámájából, ami a tiszazugi gyilkosságokat és az akkori történetek mai áthallását vizsgálja. Ennek mintegy folytatásaként 2026 januárjában Tiszazugi méregkeverők címmel állítják színpadra a művet, ami a magyar családmodellt, családon belüli normákat és azok változásait, a nők akkori és mai társadalmi helyzetét és lehetőségeit vizsgálja, állítja párhuzamba. Mindezt megelőzően 2025 október végén lesz látható az első premier, aminek témája egy tibeti népmese kortárs, bábos feldolgozása felnőtt közönségnek, Boldogságunk madara/Boldogságunk története munkacímmel, Siflis Anna rendezésében. Az előadásnak az Eötvös10 Művelődési Ház ad otthont.

Mindemellett április 6. és 12. között műsorra kerülnek a Láthatáron Csoport jelenleg repertoáron lévő legismertebb, legfontosabb előadásai, úgy mint, az Én, te, mi – párkapcsolati komédia (Rákoshegyi Közösségi Ház), a Kenyértörés – krónika a görög-perzsa háborúkból (Jurányi, 123-as labor), a Hagyaték – előadás Martin Miller és Alice Miller írásai alapján (KuglerArt Szalon, székesfehérvári Lánczos Kornél Gimnázium), és a Mit ér, ha? – zenés női varieté a mulandóságról (Jurányi Ház, Kamaraterem). Az ünneplés részeként április 8-án a Kettőspont Színházban Kiss Bea újságíró moderálásával kerekasztal-beszélgetést is tartanak, ahol közösen visszatekinthetünk az elmúlt másfél évtized legmeghatározóbb pillanataira, kihívásaira és sikereire. A beszélgetés során visszatérő alkotók, színházi szakemberek, pedagógusok és mentálhigiénés szakértők osztják meg tapasztalataikat a társulat munkájáról, az évek alatt formálódó alkotói folyamatról, a színház és társadalom kapcsolatáról, valamint videós bejátszásokkal idézik fel legfontosabb előadásaikat, bemutatják milyen korszakokon mentek keresztül, és milyen tervekkel vágnak neki a következő éveknek. A beszélgetésen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyet Salamon Piroska szervezőnél, a szervezes@lathataroncsoport.hu e-mailcímen lehet megtenni.

Kiemelt kép: Jelenetkép a Mit ér, ha? című zenés női varietéből (Fotó: Láthatáron Csoport)