Június 15-től egészen október 26-ig látogatható lesz a Minduntalan című tárlat a szentendrei MűvészetMalomban, a kiállítás az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik: nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen világirodalmi jelenléte is. Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják. A mostani kiállítás nem kronologikusan, nem a regényekhez tapadóan építkezik, hanem installatív módon képezi le a Krasznahorkai próza alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és mondandó útvesztő jellegét, miközben diszkrét távolságtartással fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a regényíró alakját.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak, illetve látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.