Január 14. és 19. között a Magyar Zene Háza 360 fokos vetítőterme, a Hangdóm újbóli megnyitása alkalmából audiovizuális fesztivállal várják a közönséget.

Január 15-én alkotói beszélgetéssel kísért vetítésen debütál az Animatiquával együttműködésben készült A titokzatos Városliget. A film a Liget történetének pillanataiba nyújt betekintést a századfordulótól a 20. század közepéig, a Fortepan gyűjteményében fellelhető fényképek animált, 360 fokos adaptációjával. A Mácsai Pál narrációjával készült film kisebb történeteket mutat be. Az új premier mellett visszatérnek a Hangdómba a korábbi bemutatók és azok alkotói is, akik a vetítések utáni beszélgetéseken mesélnek a műhelytitkokról, és a közönség is kérdezhet tőlük. Újra műsoron lesz többek között a Platon Karataev Napkötöző albuma alapján készült videoklip-csokor, amely a mai napig a Hangdóm egyik legnézettebb programja.

Dupla vetítéssel tiszteleg a Magyar Zene Háza Ligeti György zeneszerző munkássága előtt. Egyik legismertebb szerzeménye, a Szimfonikus költemény 100 metronómra, és az az alapján készült hangdómvetítés hipnotikus és mély gondolatokat indít meg az időről, a létezésről, az univerzummal való kapcsolatunkról. Ezt a Kamarakoncert tizenhárom hangszeresre című, négytételes alkotás első része követi, amelyet tizenhárom zenésszel rögzítettek a Pannonia Filmstúdióban. Az elmúlt év legnépszerűbb alkotásaiból összeállított Best of Dome válogatásprogramban pedig szerepel többek közt a legfiatalabbaknak készült Lengemesék 360 fokos animációs mese, a Kárpát-medence és Budapest nevezetességeit különleges perspektívából bemutató Hangulatok és a Cloudhitects – Pontfelhő Budapest is.

Kiemelt kép: Napkötöző a Hangdómban (Fotó: Mohai Balázs/Magyar Zene Háza)