Az utolsó nap sem csökkent a lelkesedés és a fordulatszám a KŐFESZT-en, ekkor került ugyanis sor a második KŐ-BAJUSZ-FESZT-re, amely még az előző napoknál is több érdeklődőt vonzott a Káli-medencébe.

Pillanatkép a KŐFESZT-ről (fotó: Steindl Gabriella)

Minden program a bajuszok köré épült, a Magyar Bajusz Társaság által szervezett megmérettetésre rengetegen érkeztek az országból, de volt, aki külföldről jött csak ezért haza. A versenyzők száma és felkészültsége alaposan megnehezítette a zsűri dolgát, nem kevés időbe telt, amíg egyhangúan kategória győzteseket és bajuszkirályt hirdettek. A bajuszkirály kitüntető címet egy éven át Sólyom Ferencz viselheti.

Kézműves foglalkozás a KŐFESZT-en (fotó: Steindl Gabriella)

A kézműves foglalkozáson utolsó nap is a kosárfonás vitte a prímet, de mellette ideiglenes bajuszok is készültek a gyerekek által, valamint a nap folyamán volt lehetőség beretváltatni Bajkai István borbélynál, illetve Benkő Attila kovácsmestertől az ősi mesterség fortélyaiba lehetett betekinteni.

Gyerekelőadás a KŐFESZT-en (fotó: Steindl Gabriella)

A Langaléta Garabónciások elsöprő sikert arattak Jeles bajuszú Háry János című előadásukkal, és a záró napon is sokan voltak kíváncsiak a Pusztai róka nomád harci egyesület lovas harci bemutatójára. A zenei aláfestésről egész nap a Bajkó Zenekar gondoskodott, ami annak tekintetében volt különösen elismerésre méltó, hogy hajnali 5-ig muzsikáltak a táncházban.

A Heveder és az Üsztürü Zenekarok koncertje a KŐFESZT-en (fotó: Steindl Gabriella)

Az öt nap méltó zárása volt a két legjobb Kárpát-medencei táncházzenekar, az Üsztürü és a Heveder koncertje, az i-re a pontot pedig az idén Kossuth-díjjal kitüntetett Misztrál együttes tette fel.

Misztrál koncert a Botond pajtában (fotó: Kulcsár István)

A fesztivált a Kőkút Kert Vendéglő, a Duna Aszfalt, a Szabadics Zrt., a Kisfaludy 2030 Nonprofit Zrt., és a Pannon Egyetem támogatta.

Kiemelt kép: Az idei bajuszkirálynak Csúri Ákos fesztiválalapító gratulál  (fotó: Steindl Gabriella)